wtorek, 7 lutego 2017

Jak przekazują dane nasze urządzenia

Wiemy już, że  urządzenia wykonujące pomiary łączą się z systemem poprzez sieć bezprzewodową, jednak można się zastanowić nad tym co tak naprawdę przekazują. Mogłoby się wydawać, że system IRS Madar otrzymuje gotowe dane, które mogą zostać od razu wyświetlone. W rzeczywistości dane są wysyłane w formie kodów, które system rozpoznaje i przetwarza je w czytelną dla nas formę.


Powyższe zdjęcie przedstawia zapis danych w bazie z czujników. Ważne dla nas są wartości pomiarów ( np. temperatury), które znajdują się w kolumnie v3. Ciężko byłoby zrozumieć to co otrzymuje IRS Madar od czujników, dlatego system tłumaczy te informacje w taki sposób, aby każdy mógł je odczytać.


W kolumnie v1 czujnik przekazuje informacje o napięciu baterii. Taka informacja jest przydatna, aby przewidzieć czas wymiany lub naładowania akumulatorów zasilających urządzenie pomiarowe.

Podsumowując IRS Madar ma za zadanie nie tylko przechowywania i prezentowania danych, ale również przetłumaczenia na zrozumiałą dla nas formę.


Powrót do:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz