piątek, 18 sierpnia 2017

Wysyłanie pocztą elektroniczną wiadomości krytycznych ∴

Oprócz monitorowania pomiarów przez system Metium, ważne jest otrzymanie informacji na temat zjawisk związanych ze stanem pomiarów oraz samego czujnika. Użytkownik, pomimo możliwości przeglądania pomiarów w dowolnym momenci,e nie jest w stanie zauważyć anomalii jakie mogą zdarzyć się podczas jego "nieobecności" w programie.

Rozwiązaniem tego problemu jest dostarczanie wiadomości krytycznych, tj. przekroczenie ustalonych zakresów pomiarowych lub awarie urządzeń, za pośrednictwem poczty elektronicznej.Aby uruchomić opcję otrzymywania powiadomień należy w module Sensor przejść do edycji urządzenia.


W oknie należy przejść do wybrania Opiekuna urządzenia.Wybierając opiekuna należy przejść do jego edycji w celu uzupełnienia pola dotyczącego adresu mailowego, na który mają być dostarczane wiadomości krytyczne. Należy pamiętać o skonfigurowanie danych dotyczący serwera mailowego, z którego wiadomości mają być wysyłane. W tym przypadku należy wybrać opcję Administration -Setup, a następnie skonfigurować poprzez wypełnienie zaznaczonych pól parametrami poczty.Po skonfigurowaniu w przedstawiony sposób programu, wiadomości informujące o przekroczeniu zakresu, bądź awarii urządzenia powinny być przesyłane na adres podany w oknie opiekuna.

Oprócz otrzymywania powiadomień za pomocą poczty elektronicznej istnieje również komunikacja poprzez wiadomości SMS otrzymywane na telefon. Aby uruchomić tą funkcję należy skonfigurować dane serwera, który będzie odpowiedzialny za wysyłanie tych wiadomości.Należy również pamiętać o dopisaniu numeru telefonu w edycji opiekuna przypisanego czujnikowi.

Zobacz też:


Powrót do:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz