środa, 21 marca 2018

Detekcja ruchu i wibracji

W systemie Metium możliwe jest badanie wielu elementów otoczenia. W ostatnim czasie pojawiło się urządzenie, które pozwala wykryć ruch i częstotliwość jego wykonywania. Sensor, o którym mowa oparty jest na płycie głównej, która znajduje się w pozostałych czujnikach systemu Metium, jednak wyposażona jest w sensor umożliwiający detekcję ruchu - akcelerometr. Dzięki temu sensorowi można kontrolować pracę urządzeń, które wytwarzają podczas swojego działania określone wibracje (można wykryć czy urządzenie pracuje prawidłowo i równo) lub ruchliwość zwierzęcia (przez zbadanie ruchów mogące wskazywać na złe samopoczucie lub stan zdrowia).

Urządzenie w całości zostało zamknięte w małej obudowie o wymiarach 35x60x10mm, co pozwala na montaż praktycznie w każdym miejscu przy zachowaniu estetycznego wyglądu. Dodatkowo urządzenie zasilane jest baterią CR2032 o napięciu 3V.

Zebrane przez ten sensor pomiary, można zaprezentować w formie wykresu składającego się z "kafelek" o różnej jasności co pozwala na komfortową i szybką analizę informacji.

Powrót do:

Nawigacja po urządzeniach IRS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz